Bieżące informacje

 

Reorganizacja składów osobowych klas

klasy czwarte sobota

 

 klasa 4aklasa 4b
1Adamski Filip PiotrBierowski Kajetan
2Birzyś JuliaBochenek Maja
3Błaszczyk JakubBogudzińska Wiktoria
4Boczarska Zuzanna MariaBuczma Filip
5Chrąchol PaulinaDziedzic Michał
6Dąbrowski Bartłomiej MarcinGawrońska Zuzanna Katarzyna
7Dobrzańska NinaHammon David Bogdan
8Eppel Agata SineadKępa Alex
9Felińczak BartoszKęsoń Patryk Jakub
10Foryt MajaKrakowiak Natalie Anna
11Garlej Wiktor WilhelmKreczmer Emilia Małgorzata
12Guntzel Pola JuliaKupiec Łucja Wiesława
13Huczek Zuzanna JagodaLichy Zofia
14Jaworski FilipMoney Leo
15Jędro EmiliaPiekarz Stanisław
16Kisiel JuliaPiskor Patrick
17Kozłowska Victoria AnnaRasztabiga Olivier Alan
18Krawczyk Oliwia AleksandraSkiba Oliwia Maria
19Latoszewska TatianaSmalec Antoni Jan
20Majchrzak PiotrSmolkowska Natalia
21Mazur KacperSmykla Oliwier
22Nowiński OlivierStaszków Łukasz
30Pęchalska KlaudiaStawicka Emilia Nadia
23Pieczara Martyna IzabelaStrzelecka Julia
24Płatek NataliaSzwanda Zofia Kinga
25Pytlak MatyldaŚwierczyński Hubert
26Temporale MichałTekielak Julie
27Wierucki MarcelTurkowski Oskar Filip
28Zaremba HannaWasiluk Franciszek Łukasz
29Zezula WiktoriaWróblewska Oliwia

klasy czwarte niedziela

 klasa 4cklasa 4 d
1Becmer Stanisław JerzyBańka Natan
2Bowens AlexanderBorzuchowski Olivier Konrad
3Bowens RichardBouvrie Adrian Adam
4Dąbrowska JuliaCoillere Viktor Yves
5Grębosz Emma PolaDzierwa Nina
6Gryczewska MariaGbiorczyk Maria
7Hogue AislingGruszeczka Gabriela Maria
8Junent Zięba MarcelKaczorowska Laura Róża
9Kapelski TomaszKorpusik Mateusz Antoni
10Klimsiak ZuzannaKurpiers Wiktoria Maria
11Kulas OliviaMańka Maria Barbara
12Mierzwa Lena MaureenMatlak Magdalena Julia
13Morawska LenaMichalska-Raczyńska Maja Nicole
14Mróz OskarMusa Julia Veronique
15Nielsen HarrietNowicka Pola
16Pernet OlivierPaprocka Angelika Nicole
17Posanow PiotrPasternak Jakub Jan
18Puchała Olivia TracyPuchalska Amelia
19Sawicki DawidRybałtowski Adrian Konrad (Bukowski)
20Sojko OliwierSmyth Axel Dennis
21Stanek Hanna BiancaSobotka Hanna
22Szczygieł BartłomiejStarnowski Jakub
30Szwejda AgataTrusiewicz Maya
23Tarczyluk OliviaTrzaskowska Natalia
24Wiklańska Lilianna ZuzannaWyczanowska Nicola
25Wiśniewska AleksandraŻmuda Julia
26Wojdas Amelia Sinead Wolanin Jakub
27Worytko Natalia Eliza Starczewska Hanna Partycja

klasy piąte sobota

 

 klasa 5aklasa 5bklasa 5c
1Babiak AntoninaBierowski IgnacyAdamczyk  Zofia Maria
2Barański MateuszChimiak Kinga MatyldaBińkowska Nikola
3Bruzda Kacper FilipChowańska Klara MatyldaCieśliński Krzysztof
4Czosnyka Aleksandra SylwiaDębska Maja MagdalenaCwenar Izabela Maja
5Dyląg Dominik JanFilip ElisaEisbrenner Justyna Magdalena
6Faleńska Karolina WeronikaGalej Jan MateuszGala Krzysztof Maciej
7Farganus Dominika SylwiaGardas Michał RobertJastrzębska Melania
8Fusiek RoksanaKliszewska AmeliaJędro Franciszek Aleksander
9Gładysz Aleksander AlanKlonowska Amelia TeresaJóźwiak Kornel Wojciech
10Głuszkiewicz VictoriaKominowska-Coughlan OliviaKargol Zuzanna Martyna
11Gryczka ZuzannaKominowska-Coughlan PaulinaKasperkiewicz Wiktoria
12Grzenkowicz  Robert ArturKopruszyński AntoniKulanin Marcelina
13Jabłoński Dominik MateuszKostka Maya IzabelaMurphy Jake Alexander
14Kanik Patryk JerzyKozieł NataliaNowak Maciej Radosław
15Kłos Jakub OskarKról AdamOchwat Franciszek
16Koprowska OliwiaKukawska Oliwia EwaOwczarek Samuel Aleksander
17Kotala AnnaKwaśniewska MariaPaśnik Paula Marianna
18Kruszelnicki Piotr JakubŁobodziec AleksandraPęchalska Natalia Anna
19Krzyżyńska NataliaMaciocha-Doyle NataliaPiegza Owen Wojciech
20Maliszkiewicz Nicola KarolinaMajchrzak ViviennePodolski-Czajka Alexander
21Michalczyk Eliza MariaMudrak FranciszekProtasewicz Maja Julia
22Niewińska NataliaPyrz Karolina JuliaPrzybylski Dawid
30Soja Sarah AlicjaSornat NataliaShabangv Inka Devine
23Suleiman AdamTrojanowska DianaSzymańska Nikola
24Sypniewski Kacper OskarWąsat Patryk PawełToma Helena Roisin
25Tabor MagdalenaZmyślona GabrielaWojtysiak Natalia
26Wiszczun Szymon Youman Allison Oliwia
27Wołk Julia Zając Daniel
28Zając Natalia Katarzyna Zastawny Patryk Zbigniew

klasy piąte niedzilela

 

 klasa 5d5e
1Bandoła Alan PawełCieślewicz Nadia Anastazja
2Cecheliusz JakubGalica Izabela
3Cieślak Kacper PiotrGruszeczka David Szymon
4Cioch Alex PiotrHałaczkiewicz Igor Aleksander
5Jodłowski MichaelJanas Jan Jerzy
6Karpińska Julia JoannaKaniewski Igor
7Kopiczyńska Zofia RozaliaKargol Zuzanna Martyna
8Leśniak KacperKasprzyk Oskar Dominik
9Maroń Julia ZofiaKobendza Antoni Krzysztof
10Nielsen OskarKorba Szymon
11Owsianka SzymonKostecki Daniel Grzegorz
12Pawlak Mikołaj SebastianKupis Gabriela Elżbieta
13Piskorowska AmeliaLis Olivia Magdalena
14Sankiewicz Marcelina IrenaMąsior Amelia
15Skuza Dariusz TomaszMazurowski Mikołaj
16Słowińska Anastazja ElżbietaNabzdyk Antoni
17Wierzba Kornel EugieniuszOrzechowski Piotr Olivier
18Wiśniewska JuliaPosanow Kacper
19Wojda Oliwia WiktoriaRose Martyna
20 Sitarska Oliwia Anna
21 Woźniak Livia

 

 

 

Legitymacja ucznia

Zapewne większość z Państwa  spędza wraz z dziećmi  święta i wakacje w Polsce. Warto, żeby uczniowie  mieli ze sobą legitymację szkolną, uprawniajacą do zniżek w środkach transportu.

Legitymacje są wystawiane i przedłużane przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą w Warszawie. Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Ośrodka, są wysyłane do ORPEG tylko w dwóch transzach: do końca października oraz do końca marca danego roku.

W związku z tym termin przekazywania legitymacji do przedłużenia ważności  oraz składania wniosków o nowe w roku szkolnym 2018/2019 mija:

  • ·         15 października 2018
  • ·         15 marca 2019

Jeśli chcą Państwo skorzystać ze zniżek w środkach komunikacji w okresie Świąt Wielkanocnych prosimy o dopilnowanie przedłużenia ważności legitymacji szkolnej/ wnioskowania o nową  w terminie październikowym;  w marcu bowiem nie będzie możliwości dostarczenia uczniom dokumentu przed feriami świątecznymi.

Poprawnie wypełnione podania lub legitymacje do przedłużenia prosimy przekazywać wychowawcom klas .Do podania należy dołączyć za pomocą spinacza biurowego aktualne, podpisane (imię, nazwisko dziecka oraz klasa; np. Jan Kowalski, klasa I a gimnazjum, Dublin) zdjęcie o wymiarach:30 mm x 42 mm. Zdjęcie przedstawiające ucznia z innymi osobami, zabawakmi, zdjęcie nieaktualne, nieostre  lub o innych wymiarach nie będzie akceptowane i spowoduje odrzucenie podania.

Aby pobrać podanie, kliknij tutaj.

 

Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2018/2019

 

Warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia jest złożenie podania (formularz poniżej) lub zgłoszenie u prowadzącego.

W przypadku liczby chętnych przekraczającej liczbę miejsc pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń.

Plany zajęć dodatkowych prowadzonych przez lub we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Edukacyjnym są umieszczone w planie lekcji (zakładka Uczniowie) i będą aktualizowane według propozycji PSE uzależnionej od zainteresowania uczniów.

Zajecia dodatkowe bezpłatne:

sobota - piłka nożna

 

Zajecia dodatkowe płatne:

zajęcia muzyczne (szczegóły w zakładce Rodzice/Stowarzyszenie)

zajęcia taneczne (szczegóły w zakładce Rodzice/Stowarzyszenie)

matematyka dla szkoły podstawowej (potrzebne jest min. 9 osób w klasie)-  początek zajęć zostanie ogłoszony

zajęcia logopedyczne

 

Do dyspozycji uczniów pozostaje również płatna świetlica.

 

Klasa zerowa

Klasa „ 0” jest klasą odpłatną , funkcjonującą poza ramami SPK , organizowaną, prowadzoną i nadzorowaną przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działajace na rzecz  SPK. Przedstawiciel PSE pobiera wpłaty przy zapisach . Do klasy „ 0 ” przyjmowane są dzieci 6-letnie oraz 5 letnie.

SZKOŁA NIE GWARANTUJE UCZNIOWM ZERÓWKI MIEJSCA W KLASIE PIERWSZEJ SP.

Istnieje również możliwość zorganizowania w szkole zajęć z religii, o ile bedą chętni uczniowie.

 

Dodatkowe zajęcia odpłatne: matematyka, edukacja wczesnoszkolna w klasach "0", opieka nad dziećmi w świetlicy, dodatkowe zajęcia taneczne, zajęcia muzyczne, plastyczne są prowadzone, organizowane i nadzorowane przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działające przy naszej szkole.Wszyscy nauczyciele mają wymagane prawem uprawnienia i zakres odpowiedzialności. PSE działa przy szkole na mocy porozumienia z St.Benildus College i SPK.

W sprawie zapisów i warunków proszę pisać na adres : pse.edu@gmail.com lub bezpośrednio do nauczycieli prowadzących zajęcia.

Regulamin i formularz zgłoszenia- zajęcia nieodpłatne >>>

Regulamin i formularz zgłoszenia - zajęcia odpłatne>>.

 

W szkole prowadzone są także nieodpłatne zajęcia logopedyczne prowadzone przez nauczyciela naszej szkoły.

 

 

Dwujęzyczność

W menu głównym powstała nowa zakładka dedykowana zjawisku dwujęzyczności, wszystkim jej zaletom i wiążącym się z nią problemom.Zachęcamy do lektury.Jeżeli chcesz się podzielić własnymi doświadczeniami, napisz do nas; opublikujemy Twój artykuł.

1.Moje dziecko, nasza szkoła.Cz.I >>>

2.Dwujęzyczność u dzieci >>>

3.Moje dziecko, nasza szkoła.Cz.II >>>

 

Czytamy dzieciom

W naszej szkole od lat realizowany jest program czytania dzieciom książek przez rodziców w ramach akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom. Akcja cieszy się bardzo dużą popularnością. O tym, jak ważne jest czytanie dzieciom i  ile frajdy może przynieść, piszą  sami rodzice. Napisz i ty!

1.W SPK  nuda nie grozi >>>

2.Niedzielne przedpołudnie w SPK >>>

 

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2017/18

 

Prezydium Rady Rodziców w zakładce Rada Rodziców

 

 

 

Kontakt: spkradarodzicow@gmail.com

 

Regulamin Rady Rodziców kliknij tu

 

Co to jest fobia szkolna? kliknij tutaj

 

System oceniania

W roku szkolnym 2012/2013 wprowadziliśmy uproszczony system wystawiania ocen klasyfikacyjnych ( a więc : semestralnych i rocznych). Prosimy o uważne zapoznanie się z Wewnątrzszkolnym Systemem Oceniania i szczególne zwrócenie uwagi na paragraf 16.Dla ułatwienia, w poniższym linku znajduje się wyciąg z WSO oraz kalkulator, który pomoże Wam w przyszłości przewidzieć ocenę na semestr i koniec roku szkolnego.

Fragment WSO         kliknij tu

Oblicz  ocenę           kliknij tu

 

Treści i zakres nauczania

Liczba przedmiotów i zakres treści nauczania wynikają z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 roku w sprawie kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywającychy za granicą.W rozporządzeniu określono także Ramy programowe kształcenia uzupełniającego dla szkolnych punktów konsultacyjnych, tabelę diagnostyczną znajomości języka i in. 

 

Rekrutacja

Informacje o zasadach zapisu dziecka do szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształacacego znajdują się w zakładce "Rekrutacja".

 

 

Cała Polska czyta dzieciom - zapraszamy do udziału w  akcji

Nasza szkoła postanowiła się przyłączyć do akcji Cała Polska czyta dzieciom .  Ideą akcji jest czytanie wspólnie z rodzicami. Nie musimy Państwa przekonywać, jak ważne jest to tu , za granicą. Dlatego też czekamy na Państwa zgłoszenia do udziału w akcji. Poszukujemy kilkorga wolontariuszy , którzy będą na zmianę czytać naszym najmłodszym dzieciom polskie książki w szkole.

Wiemy , że wielu rodziców czeka na swoje dzieci na parkingu. Dzięki akcji ten czas można spędzić pożytecznie.

Równolegle rozpoczynamy cykl wystaw polskiej książki w świetlicy , aby ułatwić dzieciom dostęp do zbiorów biblioteki szkolnej i zachęcić do czytania.

Rodziców chętnych do wzięcia udziału w akcji Cała Polska czyta dzieciom prosimy o kontakt z opiekunem świetlicy  szkolnej , panią Agnieszką Cesarz lub z opiekunem biblioteki szkolnej, panią Jolantą Babiarską babjol@wp.pl

Przydatny link

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl

 

Procedura składania skarg i wniosków

Regulamin przyjmowania skarg i wniosków >>>

Zał.nr 1 do Regulaminu przyjmowania skarg i wniosków ( pdf) >>>

Wzór skargi/ wniosku ( doc) >>>

 

 

Skargi i wnioski dotyczące zajęć dodatkowych powinny być składane u prezesa organu prowadzącego (Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne) :pse.edu@gmail.com ( p. Joanna Wawrzyńska).