Witamy w nowym roku szkolnym!

W najbliższą sobotę i niedzielę - 8 i 9 września 2018 r.- znów spotkamy się po wakacyjnej przerwie. W tych dniach, w towarzystwie znamienitych gości o godzinie 12.00 będziemy czytać „Przedwiośnie” – lekturę Narodowego Czytania 2018. Warto dodać, że to już po raz trzeci włączamy się w czytanie, które odbywa się w całej Polsce pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Wszystkie klasy przychodzą do szkoły według rozkładu zajęć zamieszczonego na naszej stronie internetowej w zakładce Uczniowie/plan lekcji.
Już teraz możemy Was zapewnić, że kolejny rok będzie bardzo ciekawy i radosny. Przede wszystkim będziemy w nim świętować 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę - biesiadując... Więcej o tym niebawem. Spotkamy się z ciekawymi ludźmi, będziemy organizować Korczakowskie Dni Dziecka, konkursy, imprezy...
 
Jak wiecie, co roku ogłaszamy hasło, które ma wskazywać nam kierunek działań pedagogicznych – tym razem, za Waszą inspiracją, wybraliśmy słowa „Jestem OK”. Będziemy więc nadal pracować nad pozytywnym postrzeganiem siebie, umiejętnością radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, nawiązywaniem dobrych relacji z otaczającym nas światem.
 
Chcemy jednak się pochwalić, że Jestem OK to też kolejny rok wdrażania w naszej szkole metody nauczania przez ocenianie kształtujące (skrót OK :)), znanej w szkołach na świecie jako „assessment for learning”. I nie chodzi wcale o inne ocenianie, ale o inne uczenie. Rada Europy tę metodę określiła jako najskuteczniejszą formę edukacji! Już od dwóch lat nasi nauczyciele konsekwentnie się dokształcają właśnie w OK.
W pierwszy weekend, w czasie zebrań klasowych, Wasi Rodzice zostaną zapoznani z zasadami oceniania kształtującego.
 
Śmiało więc możemy powiedzieć, że w tym roku wszystko będzie naprawdę OK. No to OK! Zaczynamy fajny rok!