Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości w SPK - film na FB

Zapraszamy na szkolne konto FB do obejrzenia krótkiego filmu z obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Materiały do filmu zostały zarejestrowane w naszej szkole podczas jubileuszowego weekendu 10-11 listopada 2018 r. Świętowanie 100 rocznicy odzyskania niepodległości w obydwa dni rozpoczęliśmy o godz. 11:11 (czasu polskiego), by wraz z całą Polską zaśpiewać Hymn dla Niepodległej. Słowa Mazurka Dąbrowskiego zabrzmiały wówczas z niezwykłą siłą i godnością, dając nam podniosłe poczucie łączności z tymi, którzy ofiarowali nam wolną Polskę jako dziedzictwo swojego życia.
Specjalnym gościem obchodów był pan Michał Rybak – kustosz Muzeum Niepodległości w Warszawie, który rozpoczął biesiadę patriotyczną w naszej szkole prezentacją multimedialną pt."Ojczyzna na pięciolinii”. Młodsi nasi koledzy w tym czasie z apetytem pałaszowali smakowite desery w barwach narodowych (sami je przygotowali!), a potem zaczęło się wielkie śpiewanie pieśni i piosenek o Polsce i dla Polski – od "Przybyli ułani pod okienko" po "Warszawski sen" Czesława Niemena czy "Kocham wolność" Chłopców z placu broni. Na zakończenie wybrzmiały słowa piosenki – legendy "Żeby Polska była Polską "Jana Pietrzaka.
Dziękujemy serdecznie radzie rodziców za pomoc w zorganizowaniu naszej biesiady patriotycznej. Dziękujemy, że było tak pięknie biało-czerwono, tak radośnie, ciepło - tak bardzo u siebie, tak bardzo w domu!