Finał WOŚP z Maciejem Orłosiem. Zebraliśmy 5483,79 euro

W niedzielę 13 stycznia odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Jak co roku nasza szkoła czynnie wzięła udział w zbiórce pieniędzy, które przeznaczone zostaną na na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W sumie udało się nam zgromadzić rekordową kwotę 5483,79 euro.

Wśród wolontariuszy znaleźli się zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele naszej szkoły. Atrakcjom nie było końca: pchli targ, pokaz tańca Krzysztofa Baranowskiego w parze z Charlene Breen, koncert zespołu Fermata oraz słodki kącik to tylko niektóre z nich.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego spotkania była wizyta pana Macieja Orłosia – dziennikarza, aktora, pisarza znanego szerokiej publiczności z ponad dwudziestoletniej pracy w Telewizji Polskiej. Z udziałem naszego Gościa odbyła się aukcja charytatywną na rzecz WOŚP. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. książki pana Orłosia (cieszące się największym zainteresowaniem licytujących), kalendarze, rejs statkiem i wiele, wiele innych. Z samej licytacji udało się zebrać ponad 1180 euro.

Po zakończonej aukcji zebrani w auli szkolnej mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w krótkim wywiadzie z gościem z Warszawy. Kulminacyjnym punktem niedzielnego spotkania było pokrojenie specjalnie przygotowanego na tę okazję tortu WOŚP oraz wypuszczenie „serduszka do nieba” – czerwonych baloników symbolizujących otwarte serca społeczności naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Wszystkim- tym razem tak licznym! którzy zaangażowali się w zorganizowanie wielkiego finału WOŚP w SPK- Pracownikom szkoły oraz naszym nieocenionym Rodzicom. Wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciasta na sprzedaż, ufundowali dwa orkiestrowe torty, osobom, które ofiarowały przedmioty na licytację oraz na pchli targ, obsługiwały stoiska, pomagały w transporcie i aranżacji wystawy First to fight, panu kamerzyście, tym, którzy wspomogli sprzątanie szkoły po imprezie i nade wszystko wolontariuszom, zbierającym środki do puszek i tym, którzy te puszki zasili datkami czy wzięli udział w licytacji. Dzięki Wam nasz mały finał stał się naprawdę wielki! Dziękujemy! Po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej.

ZApraszamy na szkolene konto FB, gdzie mozna obejrzeć filmik z wywiadu z Maciejm Orłosiem, kolejny- ze skrótem występów oraz wiele zdjęć.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst