Korczakowskie Dni Dziecka 2019. Było super!

Jak co roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Janusza Korczaka w Dublinie obchodziliśmy Korczakowskie Dni Dziecka, zorganizowane jako jedno z wydarzeń Festiwalu Polska-Eire 2019.
Podczas weekendu przygotowaliśmy festyn rodzinny, loterię fantową, kiermasz, malowanie twarzy, pchli targ, stoiska gastronomiczne. Nasi uczniowie w towarzystwie swoich rodziców i przyjaciół, zaproszonych na ten dzień do szkoły, mieli okazję wziąć udział w grach sportowych, zabawie tanecznej, quizie historycznym i innych konkurencjach w których mogli się wykazać znajomością polskich tańców ludowych czy ogólną wiedzą o Polsce.
Wszyscy radośnie bawili się, a najmłodsi spędzali miłe chwile na zamkach dmuchanych, zasponsorowanych przez firmę Mróz.
Atmosferę umilały nam smakołyki z polskim akcentem np.: kiełbaski z grilla, pączki z nadzieniem różanym i drożdżówki, pyszne ciasta i ciasteczka. Miłymi gośćmi były też dzieci, które od września staną się uczniami naszej szkoły. A ponieważ wakacje już blisko, działające przy naszym SPK drużyny zuchowa i harcerska uczyły nie tyko zabaw, ale i kilku umiejętności przetrwania w terenie.
Atrakcyjnymi wydarzeniami imprezy były także piknik żeglarski i pokaz jujitsu. Warto dodać, że klub Ju Jitsu Self- Defence Busido - w całości polski- od września będzie prowadził zajęcia w naszej szkole.
Prawdziwych emocji dostarczyła nam zamykająca każdy dzień imprezy loteria fantowa z cennymi nagrodami do wygrania, m.in. aparatem fotograficznym, tabletami, smartfonami, rejsem po Zatoce Dublińskiej dla 4 osób, ufundowanym przez Polskich Żeglarzy w Irlandii.
Dzieci mogły pochwalić się również umiejętnościami tanecznymi i wraz z panem Krzysztofem przygotowały fantastyczny występ podsumowujący ich zajęcia!
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i pracownikom Ambasady RP w Dublinie, zajmującym się Festiwalem Polska-Eire, za pomoc w zorganizowaniu imprezy.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Korczakowskich Dni Dziecka 2019 na szkolnym koncie FB.