Uczniowie ubiegłorocznej klasy 3d przydzieleni zostali do klas czwartych jak następuje:
klasa 4 a
Bodziachowski Tymoteusz
Dębczak Filip
Formanowska Amelia
Galej Marta
klasa 4b
Gruszczyńska Maria
Jarzyńska Kyla
Jurek-Dziedzic Nadia
Kasprzak Mateusz
Kukawski Jakub
klasa 4c
Nowak Nadia
Nulty Sean
Polański Mateusz
Pomalejko Antonina
Skiba Filip
Dzieci przyjęte na miejsca wolne w klasach 2 SP+:
Przydziały do klas zostały przeprowadzone na miejsca zwolnione wolne, stąd nie zwasze pokrywają się z oczekiwaniami rodziców. Innych miejsc w chwili obecnej po prostu nie mamy. Z początkiem roku szkolnego (czyli we wrześniu) w miarę napływania informacji o innych rezygnacjach będziemy mogli zaproponować miejsca kolejnym kandydatom. Pełny obraz miejsc, którymi dysponujemy, zgodnie z naszym statutem, będziemy mieć w pierwszym tygodniu października 2019 r., kiedy to uczniów, którzy nie zgłaszają się do szkoły po wakacjach, wykreślimy na podstawie decyzji rady pedagogicznej (szczegóły w zakłdce O nas /Statut).
W sprawie przeprowadzonych i opublikowanych uzupełnień w dniu 3 lipca br. (środa) w godz. 16-18 Kierownik SPK pełnić będzie dodatkowy dyżur. Poza tym terminiem zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: dublin@orpeg.pl
Klasy drugie SP
Chodkiewicz Małgorzata klas 2c (12.30-15.15, przeniesiona z klasy 1-ej po teście)
Harasimowicz Filip kl 2c (12.30-15.15)
Budziejewska Maja 2c (sb. 12.30-15.15)
Alexander Junyent Zięba 2d (nd. 9.00-11.35)
Crofton Anastazji 2e (nd. 12.30-15.15)
Ramanundh Edward 2e (nd. 12.30-15.15)
Kędziora Róża 2e (nd. 12.30-15.15)
Bugała Karol 2e (nd. 12.30-15.15)
Niezgoda Patryk 2f (nd. 12.30-15.15)
Dracz Bartłomiej Marcin 2f (nd. 12.30-15.15)
Flis Tomasz Konrad 2f (nd. 12.30-15.15)
Mielczarek Estera 2f (nd. 12.30-15.15)
Zioła Filip 2f (nd. 12.30-15.15)
Molski Mateusz Wojciech 2f (nd. 12.30-15.15)
Allan Jessica 2f (nd.12.30-15.15)
Klasy trzecie SP
Bień Antonina kl.3f (niedziela 11.45-15.15)
Byrne Mia kl.3f (niedziela 11.45-15.15)
Kraśniewska Amelia 3e (niedziela 11.45-15.15)
Mayrs Julia 3d (nd. 9.00-11.35)
Mudrak Julia 3c (sb. 11.45-15.15)
O’Regan Kaja klasa 3a (sb. 12.30-15.15 )
Raganowicz Maja Zofia 3c (sb. 11.45-15.15)
Sokołowska Zuzanna Nicola klasa 3a (sb. 9.00-11.35)
Zgrzebnicka Emilia 3d (nd. 9.00-11.35)
Klasy 4SP+
Izabela Kędziora 4d (nd.)
Maciej Cywka 4e (nd)
Zuzanna Pietorszek 5c (nd.)
Hoffmann Maja 5c (nd.)
Marczewski William 5d (nd.)
Ćwiląg Igor 5d (nd).
Crofton Michelle 7b (nd.)
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
Kandydaci do klas pierwszych - kliknij
Kandydaci do klas drugich i trzecich (na zwolnione miejsca) - kliknij
Zasady rekrutacji uczniów na rok szkolny 2019/2020
Zachęcamy do zapoznania się z terminami rekrutacji w Harmonogramie rekrutacji dostepnym poniżej.
Rodzice lub opiekunowie dziecka aplikujący o miejsce w szkole zobowiązani są do zapoznawania się z wynikami kolejnych etapów rekrutacji zamieszczonych w harmonogramie rekrtacji. Szkoła nie wysyła indywidualnych informacji o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu rekrutacji ani o przyjęciu do szkoły.
Informacje te publikowane są na stronie w zakładce Rekrutacja.
Kliknij aby pobrać odpowiednie dokumenty:
- Regulamin rekrutacji uczniów do SPK
- Harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020
- Załączniki do rekrutacji (1-6)
Zasady rekrutacji uczniów do pozostałych klas zawarte są w regulaminie.
Dokumentacja rekrutacyjna pozostaje taka sama jak w przypadku naboru do klas pierwszych.
UWAGA: Szkoła nie prowadzi nauczania w klasach "0". Oddziały te są prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne (PSE) na mocy porozumienia z dyrekcją St.Benildus College. Szkolny Punkt Konsultacyjny (SPK) nie ponosi odpowiedzialności za zajęcia w klasach "0" oraz zajęcia dodatkowe organizowane przez Stowarzyszenie.
Opis zajęć w klasach "0" i zajęć dodatkowych oraz podania do pobrania znajdują się w zakładce Rodzice/ Stowarzyszenie.
Niektóre informacje o szkole
Misja SPK w Dublinie
Szkoła realizuje cele i zadania Szkoły określone w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( Dz. U.z2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności:
1)umożliwia uczniom powracającym do Polski włączenie się do systemu edukacji w Polsce;2)kształtuje u uczniów postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie;
3)wychowuje uczniów w duchu patriotyzmu, tolerancji światopoglądowej, wzajemnego koleżeństwa, poczucia odpowiedzialności za własne postępowanie oraz przekonania;
4)podtrzymuje i rozwija poczucie tożsamości narodowej i językowej u uczniów, wychowując uczniów w duchu tradycji narodowej oraz rozwijając u uczniów intelektualną i uczuciową więź z Polską;
Prawo
Organizacja, nadzór pedagogiczny i kontrola oraz przebieg kształcenia, oceniania i wydawania świadectw przez SPK wynikają z przepisów Ustawy o systemie oświaty ( 1991 z późn. zm.) i Rozporządzenia w sprawie kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą z dnia 31 sierpnia 2010r.
Szkoła jest jednostką organizacyjną Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granica w Warszawie ( ORPEG).
Organem prowadzącym jest Minister Edukacji Narodowej. Szkoła jest nieodpłatna.
Historia
Największa i najstarsza polska szkoła uzupełniajaca w Irlandii. Placówka istnieje od 2005 roku i prowadzi nauczanie na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ( program uzupełniający) .
Sale lekcyjne
Słoneczne, przestronne, wyposażone w sprzęt multimedialny. Liczba miejsc ograniczona do 26 uczniów.
Biblioteka
Bogaty księgozbiór pomocy dydaktycznych, klasyki i literatury najnowszej dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy także dział dla dorosłych.
Świetlica
Tu dzieci mogą oczekiwać na rodzeństwo, spędzić twórczo czas na warsztatach plastycznych i odpocząć.Niestety, świetlica jest odpłatna, ponieważ prowadzi ją założone przez rodziców Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne.
Kadra
Wszyscy nauczyciele posiadają kierunkowe wyższe wykształcenie i przygotowanie pedagogiczne . Wciąż podnosimy i zdobywamy nowe kwalifikacje wymagane polskim prawem oświatowym.
Rodzice
W szkole prężnie działa Rada Rodziców, która ma głos opiniotwórczy i doradczy w wielu sprawach dotyczących pracy szkoły. Składa się z rodziców obecnych uczniów.
Równolegle do Rady Rodziców działa także Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne powołane do wspierania pracy SPK i Rady Rodziców. Składa się z rodziców obecnych i byłych uczniów.
Przedmioty
Klasy 1-3 SP- edukacja wczesnoszkolna ( j.polski; kl. 1 i 2 -3 godz., kl.3- 4 godz.)
Wszystkie pozostałe klasy: j.polski ( 3 godz.) wiedza o Polsce ( 2 godz.)
Zajęcia dodatkowe- sprawdź w menu Rodzice/sprawy bieżące.
Poza lekcjami
Wycieczki po Irlandii, wycieczki do Polski, imprezy sportowe, wymiany młodzieży, konkursy ( szkolne, międzyszkolne i na poziomie krajowym ), turnieje rodzinne, festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, dyskoteki (bal karnawałowy), przedstawienia szkole , projekty szkolne , koncerty, spotkania z twórcami kultury i sztuki , warsztaty itp.
Bezpieczeństwo
Uczniowie są nadzorowani przez nauczycieli w godz. 8.45-16.55. Na każdej przerwie dyżur pełni dwoje lub troje nauczcyieli.
Przepływ ludzi przez szkołę jest nadzorowany przez pana woźnego.Regulamin zabrania uczniom opuszczania szkoły podczas zajęć.Wchodzący do szkoły ( oprócz uczniów) są zobowiązani do wpisania sie do książki odwiedzin.
W szkole obowiązuje zakaz używania przez uczniów telefonów komórkowych ( więcejczytaj w menu O nas/ Regulamin).Podczas składania podania należy wypełnić pole dotyczące zgody na publikację wizerunku/nazwiska dziecka.Zwyczajowo i zgodnie z prawem na stronie szkoły pojawia się dużo zdjęć zbiorowych wykonywanych podczas imprez szkolnych.Podajemy także nazwiska dzieci przy okazji konkursów.Jeżeli Państwo nie wyrażą zgody na publikację nazwiska dziecka, będziemy tego przestrzegać.
Szkoła posiada konto na Facebooku.
Tutaj nie zamieszczamy zdjęć dzieci bez zgody rodzica.Nie pojawiają się także ich nazwiska.Wyjątek dotyczy konkursów, których regulaminy na to zezwalają (rodzic musi wyrazić pisemną zgodę na publikację nazwiska).
Ocenianie
W szkole obowiązuje uproszczony system oceniania, na podstawie tzw. średniej ważonej.W klasach 1-3 SP-obowiązuje ocena opisowa. Więcej czytaj w zakładce O nas/ Wewnątrzszkolny system oceniania, w zakładce Uczniowie i w zakładce Rodzice.
Komunikacja
Podstawowym kanałem komunikacji z rodzicami są bezpośrednie spotkania z nauczycielami oraz strona internetowa szkoły, poczta elektroniczna oraz profil na Facebooku (ten z uwagi na publiczny charakter komunikatora służy jako kanał jednokierunkowy, tj. informujący o szkole; nie prowadzimy korespondencji z rodzicami za pośrednictwem FB)