Joanna Olech - spotkanie z pisarką

W miniony weekend, 9 i 10 lutego mieliśmy zaszczyt gościć p. Joannę Olech- autorkę książek dla dzieci i młodzieży. To postać niezwykle ciekawa, człowiek-orkiestra, artystka o wielu talentach. Z wykształcenia graficzka, pani Joanna Olech od prawie trzech dekad zajmuje się pisaniem i ilustrowaniem książek dla dzieci i młodzieży, jest również krytykiem literackim i filmowym. Co ciekawe, bywała projektantką wnętrz, szwaczką spódnic, autorką kostiumów i scenografii teatralnych oraz instruktorką drużyny zuchowej.

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto było starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował „ Pocztę Walentynkową". Na wszystkie kartki czekała przygotowana skrzynka walentynkowa. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez urocze i przesympatyczne listonoszki. Wszystkiego dobrego nie tylko w Dniu Świętego Walentego życzy Samorząd Uczniowski!

Finał WOŚP z Maciejem Orłosiem. Zebraliśmy 5483,79 euro

W niedzielę 13 stycznia odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Jak co roku nasza szkoła czynnie wzięła udział w zbiórce pieniędzy, które przeznaczone zostaną na na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W sumie udało się nam zgromadzić rekordową kwotę 5483,79 euro.

Poszukujemy wolontariuszy przy organizowaniu wystawy First to Fight- wydarzenia finału WOŚP

Drodzy Rodzice! Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy organizacji wystawy 'First to Fight - Polacy podczas II wojny światowej". Idzie o 2-3 osoby z okolic Dublin 24, które pomogłyby w sprawnym załadowaniu wystawy do samochodu w sobotę 12 stycznia ok. godz. 7.30 oraz kilka osób do rozłożenia ekspozycji w szkole w tym samym dniu ok. godz. 8.30-9.30 i zapakowania jej w niedzielę 13 stycznia ok. 14.30 po zakończeniu finału WOŚP w SPK. Osoby, które zechcą nas wspomóc organizacyjnie uprzejmie prosimy o kontakt na dres dublin@orpeg.pl z podaniem numeru telefonu kontaktowego.

Gramy z WOŚP- już za tydzień!

Drodzy Rodzice i Uczniowie, już 13 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Nasze ‘granie’ rozpoczniemy już w sobotę 12 stycznia. Będzie kiermasz, będą ciasta i miła atmosfera.