Zapraszamy na kiermasz świąteczny

Już za tydzień w dniach 14-15 grudnia br. naszej szkole tradycyjnie już odbędzie się kiermasz świąteczny. W czasie kiermaszu będzie można nabyć ozdoby świąteczne, posilić się potrawami kuchni polskiej, skosztować pysznych ciast, zaopatrzyć się w polskie pieczywo i zdrową żywność oraz inne artykuły od rodzimych wystawców, a także nabyć drobiazgi z pchlego targu. Serdecznie zapraszamy!

Spotkania z Agnieszką Stelmaszyk - autorką książek dla dzieci i młodzieży

W dniach 30 listopad i 1 grudnia br. gościem Szkoły Polskiej im. J. Korczaka przy Ambasadzie RP była pani Agnieszką Stelmaszyk, która jest autorką dla dzieci i młodzieży. Odbyło się kilka spotkań w różnych grupach wiekowych. Autorka odpowiadała na pytania dzieci, doradzała, dawała autografy. Uczniowie, przywitali pisarkę jak dobrą znajomą. Znali jej książki, a niektórzy wykonali do nich ilustracje i plakaty. Z tych prac została przygotowana wystawa.

Jestem EKO - samorząd uczniowski znowu w akcji!

Szkolny zespół do spraw profilaktyki we współpracy z samorządem uczniowskim w dniach 23-24 listopada przeprowadził akcję edukacyjną „Ekologia - Jestem EKO” . Prezentacja dała możliwości przekazu wartości ekologicznych. Członkowie samorządu uczniowskiego z pełnym zaangażowaniem przekazywali swoim kolegom i koleżankom informacje jak być EKO. W trakcie prezentacja angażowali swoich słuchaczy w rozmowę na tematy poświęcone ekologii, zadawali pytania, by włączyć innych do dyskusji, jak również chętnie udzielali odpowiedzi.

II Biesiada Patriotyczna w naszej szkole

W dniach 9-10 listopada br. naszej szkole już po raz drugi odbyła się biesiada patriotyczna. Po ubiegłorocznej biesiadzie, na której gościliśmy pana Michała Rybaka z Muzeum Niepodległości w Warszawie i która została nagrodzona listem Marszałka Województwa Mazowieckiego za „wybitne uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości”, pojawił się pomysł przybliżania społeczności szkolonej kolejnych kart z historii Polski właśnie podczas biesiad. W tym roku wybór padł na obchodzoną niedawno 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Ślubuję!

Dnia 19 i 20 października 2019r., w naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów .
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez starszych kolegów, którzy jako przedstawiciele szkolnej rodziny przypomnieli o prawach i obowiązkach czekających na nowych uczniów , ale także zapewnili o pomocy i wsparciu w trudnych momentach.

Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

W dniach 12-13 października 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Zaproszenie dla rodzców na warsztaty poświęcone dwujęzyczności dzieci

Serdecznie zapraszamy na warsztaty "Dwujęzyczność na co dzień", które odbędą się w sobotę, 12 października o godz. 13:30-15:00 oraz w niedzielę, 13 października, o godz. 10:00-11:30. Zajęcia te stanowić będą wyjątkową okazję do poszerzenia wiedzy na temat dwujęzyczności dzieci, a także związanych z nią wyzwań i korzyści, z jakimi polskie rodziny spotykają się w Irlandii.

Samorząd uczniowski - rozpoczęcie kampanii wyborczej

W najbliższy weekend rusza w naszej szkole kampania wyborcza. Samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji, samorządności i stanowić jedną z najważniejszych spraw w procesie wychowania w szkole. Przyłącz się i TY! Wybory odbędą się 12-13 października.Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów do naszego SU!

Zaproszenie na Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej

Serdecznie zapraszamy na kolejne już w naszej szkole Narodowe Czytanie, które odbędzie się 8 i 9 września o godz. 11.45 w auli St. Benildus College. W tym roku czytamy polskie nowele, teksty - jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. - "...których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności.