Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

W dniach 12-13 października 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

Zaproszenie dla rodzców na warsztaty poświęcone dwujęzyczności dzieci

Serdecznie zapraszamy na warsztaty "Dwujęzyczność na co dzień", które odbędą się w sobotę, 12 października o godz. 13:30-15:00 oraz w niedzielę, 13 października, o godz. 10:00-11:30. Zajęcia te stanowić będą wyjątkową okazję do poszerzenia wiedzy na temat dwujęzyczności dzieci, a także związanych z nią wyzwań i korzyści, z jakimi polskie rodziny spotykają się w Irlandii.

Samorząd uczniowski - rozpoczęcie kampanii wyborczej

W najbliższy weekend rusza w naszej szkole kampania wyborcza. Samorząd uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu i wpływ na jej funkcjonowanie. Działalność samorządu uczniowskiego może być lekcją demokracji, samorządności i stanowić jedną z najważniejszych spraw w procesie wychowania w szkole. Przyłącz się i TY! Wybory odbędą się 12-13 października.Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów do naszego SU!

Zaproszenie na Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej

Serdecznie zapraszamy na kolejne już w naszej szkole Narodowe Czytanie, które odbędzie się 8 i 9 września o godz. 11.45 w auli St. Benildus College. W tym roku czytamy polskie nowele, teksty - jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. - "...których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności.

Zapraszamy do zapoznania się z palnem lekcji na rok szkolny 2019/2020

Na stronie szkoły w zakładce Uczniowie został zamieszczony plan lekcji. Oto kilka informacji na temat jak go czytać. Klasa 3d z zeszłego roku została przypisana do klas 4 a, 4b, 4c (nazwiska uczniów przypisanych do poszczególnych klas są zamieszczone na naszej stronie w zakładce Rekrutacja). Zadbaliśmy o to, by do klas przenieść grupy uczniów, a nie pojedyncze osoby, tak by każde dziecko miało kolegów z wcześniejszych lat nauki w naszej szkole. Klasa 3 e z zeszłego roku jest obecnie 4d, a klasa 3f jest 4 e.

Początek roku szkolnego 2019/2020 w polskiej szkole

Już wkrótce - 7 i 8 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i to nie w SPK, ale w Szkole Polskiej im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie! Tak, zmieniamy nazwę! Adresy strony i poczty pozostaną takie jak dotąd.
Plan lekcji na stronie szkoły w zakładce Uczniowie opublikowany będzie zaraz po zebraniu Rady Pedagogicznej, w dn.31.08.br.
Do zobaczenia niebawem!

O tym co słychać u przyjaciół z Pierwomajki

Wprawdzie lato w pełni, ale wróćmy na chwilę pamięcią do grudniowych dni, kiedy to od trzech lat przygotowujemy i rozprowadzamy Kartki dla Pierwomajki, w ramach naszej szkolnej akcji Między Dublinem a Pierwomajką. Z radością donosimy, że 27 lipca nasi przyjaciele z Kazachstanu przylecieli do Polski! i Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, a przede wszystkim dzięki panu posłowi Zbigniewowi Gryglasowi, który zorganizował wizytę.

O tym co słychać u przyjaciół z Pierwomajki