Zaproszenie na spotkanie z pisarką dla klas 1-3

Już 25 i 26 listopada w ramach cyklu spotkań z polskimi pisarzami, gościć będziemy w naszej szkole Panią Katarzynę Wasilkowską- autorkę książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczkę i copywriterkę, związaną z jej rodzinnym miastem Gdańskiem. Pani Katarzyna zadebiutowała powieścią „Jowanka i gang spod Gilotyny”. Spod jej pióra wyszły też zbiory opowiadań : „Baltazar wraca do domu”, Królestwo jakich wiele” i „Mleczak". Od wielu lat mieszka w małym domku na podwarszawskiej wsi z dziećmi, mężem fotografem z dwoma psami i kotem.

Podchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność – polską mowę w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.”
11 listopada 2017 r. świętujemy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone by uhonorować tych, dzięki którym 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy jako samodzielne suwerenne państwo.

Trening pozytywnego myślenia czyli jak osiągać cele, darzyć szczęściem i być szczęśliwym

W niedzielę, 05/11/2017 odbyły się w naszej szkole zajęcia dotyczące wpływu pozytywnego myślenia na nasze życie. Poprowadziła je Pani Katarzyna Kłosińska, która na co dzień zajmuje się coachingiem oraz prowadzeniem warsztatów związanych z rozwojem osobistym zagadnienia związane z rozwojem osobistym. Uczniowie klas 7 b, II b gimnazjum i III b gimnazjum mieli okazję do zapoznania się z pojęciem psychologii pozytywnej. Trening pozytywnego myślenia to zdolność do zauważania pozytywnych aspektów każdej sytuacji.

Wybory nowego Prezydium Rady Rodziców

W sobotę 4 listopada ukonstytuowało się nowe Prezydium Rady Rodziców. Skład jego podany jest w zakładce Rodzice/Rada Rodziców.
Serdecznie dziękujemy ustępującemu zarządowi Rady za pracę na rzecz naszej społeczności i gratulujemy nowemu. Jesteśmy pewni, że tak jak do tej pory, razem uda się nam
wieloma ciekawymi i dobrymi inicjatywami budować szkołę, w której -by nawiązać do naszego hasła na obecny rok szkolny- "świat jest na tak".

Pasowanie na ucznia w klasach pierwszych

"Ślubuję służyć wiernie mej Ojczyźnie - Polsce” -z takimi oto słowami na ustach i w sercach 21-22 października tegoroczni pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. W przygotowanych na każdy dzień uroczystości programach artystycznych, dzielnie wykazywali się oni umiejętnościami recytatorskimi, talentami muzycznymi, ale przede wszystkim dzielili się ze zgromadzonymi w szkolnej auli rodzicami, nauczycielami i starszymi kolegami swoją radością i energią.

Kurs przygotowujący do matury -Leaving Certificate- z języka polskiego

Zapraszamy tegorocznych maturzystów na kurs przygotowujący do LC z języka polskiego. Zajęcia rozpoczną się już 14 października o 13.30 w siedzibie naszej szkoły St. Benilus College (szczegóły w zakładce Kontakt). Koszt 20 spotkań po dwie godziny to 100 euro. Kurs jest współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie i prowadzony przez doświadczonych polonistów. Zapisy i dodatkowe informacje:dublin@orpeg.pl. Serdecznie zapraszamy!

Warszaty dla rodziców na temat bezpieczeństwa dziecka w sieci

Zapraszamy 30 września w najbliższą sobotę o 14.30 na WARSZTATY DLA RODZICÓW  „Aspekty prawne i psychologiczne przemocy wobec dzieci. Zjawisko cyberprzemocy oraz inne zagrożenia związane z korzystaniem z sieci". Warszaty poprowadzi pani Katarzyna Sobieska - sędzia sądu rejonowego specjalizująca się w ochronie praw dziecka. Odbędą się one w auli szkolnej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2017/18

Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działające przy naszej szkole zaprasza na zajęcia pozalekcyjne. W tym roku kontynuujemy zajęcia taneczne w ramach Szkolnego klubu tańca sportowego- lekcje poprowadzi pan Krzysztof Baranowski. Podobnie jak i w roku ubiegłym istnieje możliwość zorganizowania grupy dal rodziców. Zapraszamy również na zajęcia muzyczne z gry na ukulele, skrzypcach, keyboardzie. Można również zapisywać się na zajęcia indywidualne z gry na instrumentach (poza wymienionymi- pianino).

Narodowe czytanie Wesela

W sobotę  2 września, w pierwszym dniu nauki w nowym roku szkolnym uczniowie i zaproszeni goście spotkali się w przy wersach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które jest książką Narodowego Czytania w 2017 roku. Wraz z całą Polską czytaliśmy więc dramat krakowskiego artysty pod patronatem Pary Prezydenckiej. Piękne i ciekawe wersety dzieła, z podziałem na role, czytali zaproszeni goście z Ambasady RP w Dublinie - I radca pan Łukasz Chimiak i pan konsul Tomasz Orczyk, tancerze z Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna”, nauczyciele, rodzice i uczniowie.