Zaproszenie na finał WOŚP z Romanem Paszke

Zapraszamy na 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole - w weekend 11 i 12 stycznia 2020 r. Ogólnopolski finał obywa sie pod hasłem: Wiatr w żagle. Toteż gwiazdą naszego finału będzie Roman Paszke - żeglarz, kapitan jachtowy, budowniczy jachtów, który na koncie swoich dokonań ma m.in.zwycięstwo w prestiżowych regatach Kieler Woche i Admiral’s Cup oraz pobicie kilku ważnych dla żeglarstwa rekordów. Poza kursem żeglarskim z panem Romanem przygotowaliśmy wiele innych atrakcji.

Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Zeszły weekend spędziliśmy w świątecznej atmosferze. Odbywały się wigilie klasowe, odbywał się kiermasz, pachniało świątecznymi smakołykami i rozbrzmiewały kolędy. Najważniejszym gościem naszego świętowania była Pani Ambasador Anna Sochańska, która wzięła udział w sobotnim kolędowaniu przygotowanym przez 6b, 6c oraz 3 LO. Pani Ambasador śpiewała z nami kolędy i pastorałki, a potem złożyła całej społeczności szkolnej ciepłe i serdeczne życzenia świąteczne. Dziękujemy! W niedzielę obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez klasy 4d i 4d. Obydwa dni były magiczne.

Brawa dla naszych finalistek Międzyszkolengo Konkursu Recytatorskiego "Lokomotywa"

W dniu 24 listopada 2019 roku odbył się V Finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Lokomotywa", organizowanego przez Polską Macierz Szkolną w Irlandii. Uczestnicy mieli okazję wystąpić na scenie Watergate Theatre w Kilkenny. Naszą szkołę reprezentowały Amelia Skwarek i Gabriella Florek z klasy 2a. Amelka wykonała wiersz Danuty Wawiłow pt: "A jak będę dorosła". Gabrysia zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima pt: "O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci". Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom tak wspaniałych występów.

Zapraszamy na kiermasz świąteczny

Już za tydzień w dniach 14-15 grudnia br. naszej szkole tradycyjnie już odbędzie się kiermasz świąteczny. W czasie kiermaszu będzie można nabyć ozdoby świąteczne, posilić się potrawami kuchni polskiej, skosztować pysznych ciast, zaopatrzyć się w polskie pieczywo i zdrową żywność oraz inne artykuły od rodzimych wystawców, a także nabyć drobiazgi z pchlego targu. Serdecznie zapraszamy!

Spotkania z Agnieszką Stelmaszyk - autorką książek dla dzieci i młodzieży

W dniach 30 listopad i 1 grudnia br. gościem Szkoły Polskiej im. J. Korczaka przy Ambasadzie RP była pani Agnieszką Stelmaszyk, która jest autorką dla dzieci i młodzieży. Odbyło się kilka spotkań w różnych grupach wiekowych. Autorka odpowiadała na pytania dzieci, doradzała, dawała autografy. Uczniowie, przywitali pisarkę jak dobrą znajomą. Znali jej książki, a niektórzy wykonali do nich ilustracje i plakaty. Z tych prac została przygotowana wystawa.

Jestem EKO - samorząd uczniowski znowu w akcji!

Szkolny zespół do spraw profilaktyki we współpracy z samorządem uczniowskim w dniach 23-24 listopada przeprowadził akcję edukacyjną „Ekologia - Jestem EKO” . Prezentacja dała możliwości przekazu wartości ekologicznych. Członkowie samorządu uczniowskiego z pełnym zaangażowaniem przekazywali swoim kolegom i koleżankom informacje jak być EKO. W trakcie prezentacja angażowali swoich słuchaczy w rozmowę na tematy poświęcone ekologii, zadawali pytania, by włączyć innych do dyskusji, jak również chętnie udzielali odpowiedzi.

II Biesiada Patriotyczna w naszej szkole

W dniach 9-10 listopada br. naszej szkole już po raz drugi odbyła się biesiada patriotyczna. Po ubiegłorocznej biesiadzie, na której gościliśmy pana Michała Rybaka z Muzeum Niepodległości w Warszawie i która została nagrodzona listem Marszałka Województwa Mazowieckiego za „wybitne uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości”, pojawił się pomysł przybliżania społeczności szkolonej kolejnych kart z historii Polski właśnie podczas biesiad. W tym roku wybór padł na obchodzoną niedawno 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Ślubuję!

Dnia 19 i 20 października 2019r., w naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów .
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez starszych kolegów, którzy jako przedstawiciele szkolnej rodziny przypomnieli o prawach i obowiązkach czekających na nowych uczniów , ale także zapewnili o pomocy i wsparciu w trudnych momentach.