Zasady organizacji biesiady patriotycznej w dniach 10-11 listopada 2018 roku

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę zapraszamy wszystkich uczniów na biesiadę patriotyczną. O jej przebiegu napiszemy tuż po zakończeniu. Tymczasem uprzejmie prosimy o przestrzeganie następujących zasad organizacyjnych: - klasy 1-3 przychodzą do szkoły na godz.

Dobrze jemy - ze szkołą na widelcu

W ramach szkolnego programu profilaktyczno-wychowawczego w miniony weekend przeprowadziliśmy akcję pt. Dobrze jemy - ze szkołą na widelcu. W jej ramach uczniowie omawiali zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania się, rysowali piramidę, tworzyli zasady żywienia i robili sałatki owocowe. To były pyszne zajęcia.

Różowy dzień w naszej szkole

„RÓŻOWY DZIEŃ”. - POMAGAJMY! W dniach 20 i 21 października Samorząd Uczniowski przeprowadził swoją pierwszą akcję pod hasłem RÓŻOWY DZIEŃ- „Action breast cancer”. Jej celem było zebranie pieniędzy dla irlandzkiej fundacji Cancer Society prowadzącej na badania nad rakiem. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w akcję samorządu.

Ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia

W dniach 20 i 21 października w naszej szkole miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń roku szkolnego - przyjecie do grona uczniów naszych najmłodszych koleżanek i kolegów. Jak zwykle towarzyszyły mu wielkie emocje rodziców, nauczycieli i oczywiście najważniejszych w tym dniu pierwszoklasistów. Po krótkiej części artystycznej złożyli oni ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie kierownik SPK z wielką radością 150 razy powtórzyła słowa: "Pasuję cię na ucznia" kładąc szkolny ołówek na ramieniu każdego z nowo przyjętego dziecka.

Kurs przygotowawczy do zdawania języka polskiego na LC

Zapraszamy na kurs przygotowawczy do zdawania języka polskiego na maturze. Nie warto odkładać nauki na ostatnią chwilę. Jeśli chcesz efektywnie wykorzystać pozostały do egzaminu czas - sprawdzić swoją wiedzę, powtórzyć materiał, nadrobić zaległości i braki w materiale, weź udział w naszym kursie. Rozpoczęcie kursu -3 listopada. Szczegóły poniżej na plakacie.

Mamy nowy samorząd uczniowski!

W ubiegły weekend ustępująca rada uczniowska przeprowadziła kolejne wybory. Niniejszym więc z wielką radością oznajmiamy, że mamy nowy samorząd! Uczennica, która otrzymała najwięcej głosów została przewodniczącą rady, a osoba druga w kolejności pod względem ilości głosów- zastępcą. Pozostałe funkcje zostaną między radą uzgodnione podczas najbliższego spotkania. Serdecznie dziękujemy za znakomita pracę ustępującej Radzie i gratulujemy oraz życzymy wielu ciekawych pomysłów i niesłabnącej energii w działaniu - nowej.
Natalia Karnasiewicz VIII a przewodnicząca SU

Wybory do samorządu uczniowskiego 6-7.10.2018

Kampania wyborcza dobiegała końca, czas na wybory. Aktywny samorząd uczniowski jest w szkole ważnym elementem wychowania młodzieży. Działalność samorządu uczniowskiego w naszej szkole to praca zespołowa przedstawicieli uczniów nauczycieli i rady rodziców. Ten organ szkoły kształtuje i utrwala odpowiedzialność za otoczenie, rozwija świadomy udział w życiu publicznym, zwiększa rolę samorządności uczniów, motywuje uczniów do twórczej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Taka praca przynosi widoczne efekty.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w naszej szkole

W minioną sobotę i niedzielę czytaliśmy w naszej szkole Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, wraz z całą Polską , bo właśnie na 8 września 2018 przydał punkt kulminacyjny prezentowania wybranej na ten rok książki. Dlaczego właśnie ona? Prezydent Andrzej Duda w zaproszeniu do lektury napisał: „W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku.

Witamy w nowym roku szkolnym!

W najbliższą sobotę i niedzielę - 8 i 9 września 2018 r.- znów spotkamy się po wakacyjnej przerwie. W tych dniach, w towarzystwie znamienitych gości o godzinie 12.00 będziemy czytać „Przedwiośnie” – lekturę Narodowego Czytania 2018. Warto dodać, że to już po raz trzeci włączamy się w czytanie, które odbywa się w całej Polsce pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.