Archiwum

Poszukujemy wolontariuszy przy organizowaniu wystawy First to Fight- wydarzenia finału WOŚP

Drodzy Rodzice! Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy organizacji wystawy 'First to Fight - Polacy podczas II wojny światowej". Idzie o 2-3 osoby z okolic Dublin 24, które pomogłyby w sprawnym załadowaniu wystawy do samochodu w sobotę 12 stycznia ok. godz. 7.30 oraz kilka osób do rozłożenia ekspozycji w szkole w tym samym dniu ok. godz. 8.30-9.30 i zapakowania jej w niedzielę 13 stycznia ok. 14.30 po zakończeniu finału WOŚP w SPK. Osoby, które zechcą nas wspomóc organizacyjnie uprzejmie prosimy o kontakt na dres dublin@orpeg.pl z podaniem numeru telefonu kontaktowego.

Gramy z WOŚP- już za tydzień!

Drodzy Rodzice i Uczniowie, już 13 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Nasze ‘granie’ rozpoczniemy już w sobotę 12 stycznia. Będzie kiermasz, będą ciasta i miła atmosfera.

Między Dublinem a Pierowmajką po raz czwarty w naszej szkole

W miniony weekend już po raz czwarty zbieraliśmy pieniądze dla naszych przyjaciół z Pierwomajki. Klasy 1-3 przygotowały jak zwykle Bożonarodzeniowe kartki dla Pierwomajki, które zostały rozprowadzone wśród rodziców. Można było również zakupić cegiełkę. W sumie udało się nam zebrać 601 euro czm pobiliśmy rekrod dotychczasowych zbiórek. Kwota ta niebawem trafi do polskich dzieci z Kazachstanu. Serdecznie dziękujemy i jesteśmy pod wrażeniem waszych wielkich serc!

Z darami dla Temple Children's Univeristy Hospital

Bardzo dziękujemy naszym uczniom, którzy przyłączyli się do zbiórki zabawek. Członkowie Samorządu Uczniowskiego w ramach akcji „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM” – prowadzonej w dniach 1-9 grudnia 2018 r.uzbierali pełne worki prezentów. Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, ale nasi uczniowie udowodnili, że równie chętnie dają je innym. Wszystkie podarunki zostały już dostarczone do Temple Street Children’s University Hospital. Dziękujemy!

Z darami dla Temple Children's Univeristy Hospital

Porównywanki cacanki, a ja żyję na pełnej petardzie - warsztaty z coachem

Dnia 2.12.2018 gościliśmy w naszej szkole coacha, twórczynię Projektu Mały Dorosły, panią Agnieszkę Adamską. Klasy 7b, 8b oraz 3 b gimnazjum wzięły udział w zajęciach zatytułowanych „Porównywanki cacanki, a ja żyję na pełnej petardzie”. Warsztat miał na celu wzmocnienie w uczniach poczucia własnej wartości i pokazanie, że porównywanie się z innymi ludźmi ( często gwiazdami YouTube czy Instagrama) nie wnosi do naszego życia niczego dobrego. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach akcji Szkolnego Zespołu ds Profilaktyki i Wychowania.

Prezent mikołajkowy od Kasi Wasilewskiej

Dziś polskie dzieci odwiedza św. Mikołaj. I my jako grzeczna widać szkoła, dostaliśmy prezent. Nie był to wprawdzie podarunek Mikołaja - z pewnych źródeł wiemy bowiem, że dopiero w najbliższy weekend powitamy w Go naszych progach. To Pani Katarzyna Wasilkowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która odwiedziła nas w zeszłym roku, sprawiła nam ogromną przyjemność, przysyłając swoją najnowszą książkę z piękną dedykacją dla czytelników naszej biblioteki. Serdecznie dziękujemy!