Konkursy

W tym miejscu publikujemy informacje o ogłoszonych konkursach. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału:

 

1.

Na nagrania konkursowe do etapu szkolnego czekamy do dnia 3 maja stycznia 2024. Prosimy przesyłać je na adres: alicja.soja@orpeg.pl (klasy 1-3 SP);
ewelina.ciengiel-mencnarowska@orpeg.pl (klasy 4-6 SP); 
marta.majchrzak@opreg.pl (klasy 7 SP-LO)
Zapraszamy!
Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła IV edycję Konkursu Recytatorskiego „SŁOWEM-POLSKA” pod patronatem Pierwszej Damy RP, skierowanego do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. Talenty recytatorskie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7–9 lat, 10–13 lat i 14–19 lat.

Wśród autorów tegorocznej edycji znaleźli się: Jan Kochanowski, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński.

Konkurs trwa do października 2024 roku. Składa się z czterech etapów eliminacji: szkolny, krajowy i kontynentalny. Konkurs zakończy się finałem, w którym wyłonieni zostaną laureaci w każdej z kategorii wiekowych.

Wszelkie informacje na temat warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu dostępne są na stronie: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/konkurs-recytatorski-slowem-polska/iv-edycja

2. Biblioteka Publiczna im. Z. Łazarskiego Dzielnicy Mokotów M.St. Warszawy zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego „Z książką Korczaka jest mi do twarzy”.

Zadaniem uczestników jest wykonanie dwóch zdjęć ukazujących książkę Janusza Korczaka w przestrzeni miejskiej. Konkurs trwa do 20 maja 2024 roku.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Biblioteki: https://www.mbddim.pl/index.php/103-artykuly/521-z-ksiazka-korczaka-jest-mi-do-twarzy-konkurs-fotograficzny-2 .

Serdecznie zachęcam do udziału!

__________________________________________________________________________________________

3. Konkurs Być Polakiem

Przesyłamy informację o XV edycji konkursu „w Module A (dla uczniów) i Module B (dla nauczycieli polonijnych).

Zachęcamy do udziału w Konkursie „Być Polakiem”  ale również, jeśli to możliwe, do rozpropagowania Konkursu w środowiskach oświatowych i polonijnychna całym świecie. W ubiegłym roku uczestniczyło w Konkursie prawie 1.300 uczestników z 43 krajów świata, we wszystkich poprzednich edycjach – prawie 15.000 dzieci i młodzieży. Uroczysta Gala z uhonorowaniem Laureatów i Wyróżnionych odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 31 lipca 2024 r. – serdecznie na nią zapraszamy.

Informacje o konkursie: https://bycpolakiem.pl/