POLONIJNA MAJÓWKA Z EDYTĄ JUNGOWSKĄ – relacja

Kolejny raz w naszej szkole odbyła się Polonijna Majówka, podczas której mieliśmy okazję spotkać i bliżej poznać wyjątkowego gościa – Edytę Jungowską. Jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych polskich aktorek oraz wydawczyni najchętniej słuchanych audiobooków przez dwa dni spotykała się z uczniami i rodzicami, prowadziła warsztaty oraz rozdawała autografy. W spotkaniu wzięli również udział niezwykli goście- Pani Anna Sochańska –dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ, pan radca Marek Orliński z MSZ, oraz Pan Konsul Maciej Wójcik z małżonką.

Niezwykła energia i ciepły głos Pani Edyty sprawiły, że spotkaniom towarzyszyła szczególna atmosfera. Dowiedzieliśmy się o początkach kariery, ciężkiej pracy jaką jest aktorstwo, sile determinacji, dzięki której możemy spełniać marzenia oraz umiejętności współpracy z innymi, bez której, według Edyty Jungowskiej sukces, nawet w zawodzie aktora nie jest możliwy.

Uczniowie mieli również okazję poznać tajniki powstawania audiobooków oraz przekonać się jak za pomocą głosu można stworzyć niezwykły, magiczny świat. Właśnie do tego wspaniałego świata zaprasza nas Edyta Jungowska. Zamknijcie oczy, uruchomcie wyobraźnię i wysłuchajcie bestsellerów literatury: „Dzieci z Bullerbyn”, „Braci Lwie Serce”, „ Pipi Pończoszanki” i wielu innych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB.